Luontaisesti gluteeniton
Suomalaisten suosikkikeksi nyt gluteenittomana.
Suklaiset vohvelipalat ovat herkullisia.
Sisältö
Ainekset: Maitosuklaa 28% (sokeri, kaakaovoi, maitojauhe, kaakaomassa, emulgointiaine (E322 soijasta)), kasvirasva (rapsi, palmu), sokeri, maissijauho, tumma suklaa 4,7% (kaakaomassa, sokeri, kaakaovoi, emulgointiaine (E322 soijasta), suola, sakeuttamisaine (E412), nostatusaine (E503), aromit, hapettumisestoaine (E300).
Ravintosisältö
Ravintosisältö: Energia 580 kcal, rasvaa 38g, josta tyydyttynyttä 24g, hiilihydraatteja 52g, josta sokeria 33g, proteiinia 5 g, suolaa 0,6g.
Allergiainfo
Voi sisältää pieniä jäämiä pähkinää, kananmunaa.
Tule mukaan keliaakikoiden omaan yhteisöön Glu.fi:hin – täysin ilmaiseksi!
Ei vielä kommentteja. Jaa arvokas mielipiteesi ja kommentoi!
Sinun tulee olla kirjautuneena, jotta voit kommentoida. Jos sinulla ei ole vielä omaa käyttäjätunnusta, ole hyvä ja rekisteröidy. Se on nopeaa ja ilmaista! Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään oikean yläkulman valikosta.
Semper Soft Oat Bar Appelsiini Omena 1
Lisääjä Semper ‐ 27.5.2016
Semper Soft Oat Bar Mustaherukka Omena 1
Lisääjä Semper ‐ 27.5.2016
Semper Oats & Honey Crunch Bar 30 g
Lisääjä Jezu ‐ 24.7.2016
Löytyi tällainen uutuus K-Citymarket Sellon mainiosta gluteenittomasta valikoimasta. Herkullinen patukka, mutta todella...Semper Karkea jauhoseos, 500 g
Lisääjä semper ‐ 3.3.2009
Gluteeniton Karkea Jauhoseos on runsaskuituista. Siinä on aineksena mm. perunaa, riisiä ja maissitärkkelystä sekä...Semper Special Flakes, Hiutaleet, 300 g
Lisääjä semper ‐ 26.1.2010
UUTUUS! Herkullisia, rapeita aamiaishiutaleita, joilla päivä lähtee hyvin käyntiin ja jotka maistuvat välipalana....
Lisääjä semper ‐ 3.3.2009
Semper Fusilli on luontaisesti gluteenitonta.Semper Kick! Kauramuromysli natural, 375g 2
Lisääjä semper ‐ 7.9.2011
Herkullista puhtaasta kaurasta valmistettua muromysliä. Sopii niin aamupalaksi, välipalaksi kuin jälkiruoaksikin....Semper Semper Toasty puolukka(paahto)leipä
Lisääjä Reetta ‐ 27.7.2009
Gluteeniton vuokaleipä, joka sisältää puolukkaa. Vaikka on nimeltään paahtoleipä, käy syötäväksi ihan leipä-leipänä....
Lisääjä semper ‐ 5.3.2009
Vuoden 2008 gluteeniton tuote ! Toasty Vaalea on rapea ja herkullinen paahtoleipä joka sisältää myös maitoa. Vaalea...
Lisääjä KattiMatikka ‐ 10.10.2009
2 kaakaokreemillä (55,5%) täytettyä ja tummalla suklaalla (44,5%) päällystettyä keksiä. Kaikki tekstit pakkauksessa...Huomaa, että kuka tahansa voi lisätä palveluun millaista sisältöä tahansa. Myöskään kaikki mainoksissa olevat tuotteet eivät ole gluteenittomia. Ylläpitäjä ei voi vastata sisällön oikeellisuudesta ja olet aina itse vastuussa siitä mitä suuhusi laitat. Jos huomaat ilkivaltaa tai gluteenipitoisia sisältöjä, ilmoita siitä ylläpitäjälle.
Tuotteeseen ei ole vielä liitetty kuvia.