Luontaisesti gluteeniton
Tuotteen lisääjä ei ole kertonut omia kokemuksiaan tuotteesta.
Sisältö
Ainekset: suola, kuivattu hiivauute, vihannekset (kuivattua persiljaa, kylmäkuivattu porkkana, kuivattu selleri, kylmäkuivattu sipuli, kuivattua persiljaa lehdet, kuivattu valkosipuli, kylmäkuivattu tilli, kuivatut purjo), kurkuma, sokeri , linnun rasva
Tule mukaan keliaakikoiden omaan yhteisöön Glu.fi:hin – täysin ilmaiseksi!
soili 3.6.2011 10:46
Tämäkään tuote ei sovi kasvissyöjille.. Mitä ihmettä tekee linnunrasva kasvismausteseoksessa!?
Sinun tulee olla kirjautuneena, jotta voit kommentoida. Jos sinulla ei ole vielä omaa käyttäjätunnusta, ole hyvä ja rekisteröidy. Se on nopeaa ja ilmaista! Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään oikean yläkulman valikosta.
Bezgluten Gluteenittomat patonkikorput 100 g
Lisääjä Celioy ‐ 25.5.2011
Lisääjä Celioy ‐ 24.4.2013
Bezgluten Gluteeniton jäätelövohveli PKU
Lisääjä Celioy ‐ 24.4.2013
Bezgluten Choco-Choco suklaa kuorutetut keksit
Lisääjä Celioy ‐ 13.4.2011
Lasten lempparikeksi, paketissa 200 g. Voittanut parhaan gluteenittoman palkinnon Puolassa 2010.
Lisääjä Celioy ‐ 19.4.2011
Bezgluten Gluteeniton suklaakeksi 130g
Lisääjä Celioy ‐ 24.4.2013
Voittanut vuoden 2012 Paras gluteeniton palkinnon Puolassa, missä keliakiaa sairastavia 400-800 tuhatta.Bezgluten Gluteeniton tiikerikakku 200 g
Lisääjä Celioy ‐ 28.5.2011
Lisääjä Celioy ‐ 19.4.2011
Bezgluten Täysjyväleipä 320 g 1
Lisääjä Celioy ‐ 25.4.2011
Maukas, rouheinen leipäBezgluten Ciabatta sämpylät 3 kpl, 165 g
Lisääjä Celioy ‐ 13.4.2011
Kookas maukas sämpylä, uunissa tulee ihana rapea pinta. Sopii myös paahtimeen. Pakattu suojakaasuun joten tarvitsee...Huomaa, että kuka tahansa voi lisätä palveluun millaista sisältöä tahansa. Myöskään kaikki mainoksissa olevat tuotteet eivät ole gluteenittomia. Ylläpitäjä ei voi vastata sisällön oikeellisuudesta ja olet aina itse vastuussa siitä mitä suuhusi laitat. Jos huomaat ilkivaltaa tai gluteenipitoisia sisältöjä, ilmoita siitä ylläpitäjälle.
Tuotteeseen ei ole vielä liitetty kuvia.